Објавено на:

(Видео) Русите откриваат – ги заробивме оние кои се ижувуваа со нашите војници: „Денес лежат пред нивните нозе и бараат милост“

t

Заменик-шефот на комитетот на Државната дума, Владимир Шаманов, објави дека руските специјални сили ги заробиле оние што иживувале со заробените руски војници во Украина.

„Оние кои ги малтретираа нашите војници не се радуваа долго време, по три дена нашите специјалци ги фатија овие нелуѓе. Денеска лежат пред нивните нозе и молат за милост. Ќе ги кажам нивните имиња. Еден човек се вика Сергеј Величко, неговиот прекар е Чиле. Другиот е Константин Немечев. И двајцата од овие нелуѓе пораснаа како нацисти од навивачката група на локалниот фудбалски клуб Металист. Тоа и самите го признаа, веќе се на првите сослушувања.

Така ќе биде и со секој кој нечесно, кршејќи ја Женевската конвенција, се однесува кон нашите воени затвореници“, рече Шаманов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандал – “Кој сака нека им врти”:…

Броевите на мобилните телефони на британската премиерка…

Думата утре ќе пресече: Новите ентитети ќе…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…

Бугари “има снемано”: До пладне во Македонија…

До пладне гласале само 15 "македонски Бугари"…

Слаба излезеност на изборите во Бугарија: До…

Излезноста на гласачите на предвремените парламентарни избори…

(Фото) Арсовска најави реконструкција на уште една…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…