Објавено на:

(Видео) Русите повторно удрија со Кинжал: Хиперсонична ракета за која не постои одбрана

t

Русија соопшти денеска дека повторно ги истрелала своите најнови хиперсонични ракети во Украина, уништувајќи складиште за гориво на југот на земјата.

„Авијациските ракетни системи кинжал со хиперсонични балистички ракети уништија големо складиште за гориво на украинските вооружени сили во близина на населбата Костјантинивка во регионот на Николаев“, соопшти руското Министерство за одбрана.

На социјалните мрежи е прикажано видео од наводниот лет на ракетата, за што немаме потврда од ниту една страна инволвирана во конфликтот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…

(Видео) Русите го одиграа првиот натпревар по…

Руската фудбалска репрезентација е исклучена од сите…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

Африканската свинска чума се заканува да збрише…

ОАЕ ќе ја снабдуваат Германија со течен…

Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) и Германија, за…

Во пожарот на пазарот во близина на…

Голем пожар избувна попладнево во магацинот на…