Објавено на:

(Видео) Русите удрија по Американската амбасада во САД: Им залепија „Z“ на кровот на службеното возило

t

Продолжува војната на „итроштини“ помеѓу Америка и Русија додека во Украина се води вистински конфликт во кој луѓе ги губат своите животи.

Овој пат мета на Русите беше службен автомобил на амбасадата на САД во Москва.

На возилото на американската амбасада беше залепена буквата Z кој стана симбол за руската инвазија на Украина бидејќи голем број од воената техника на себе го носеше ова обележје за да се распознае од украинските трупи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…

(Видео) Протестите продолжуваат: Земјоделците во Холандија ги…

Земјоделците во Холандија прскаат ѓубриво и сено…