Објавено на:

(Видео) Русија е виновна за сите проблеми во САД, вели Бајден

t

Американскиот претседател Бајден „откри“ кој е главниот „виновник“ за сите американски проблеми.

Очекувано, но тоа е повторно Русија.

„Русија, Русија, Русија, Русија… Тоа е причината за зголемувањето на цените на горивото и храната“, рече Бајден. Ваквите изјави на Бајден каде за сите проблеми ја обвинува Русија се повторуваат од почетокот на воената операција во Украина

Дали некој прави нешто во САД или Путин прави се? – прашуваат руските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како македонски политичари: Русија и Украина меѓусебно…

Киев и Москва денеска повторно меѓусебно се…

Француски колумнист ги нарече властите аматери и…

Со воведувањето антируски санкции Европа се погоди…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…

Подољак: Преговори со Русија би значеле пораз…

„Денешните преговори со Русија би значеле само…

Тие не се “непријатели” како нас: Гаспром…

Руската енергетска компанија „Газпром“ го зголеми протокот…