Објавено на:

(Видео) “Русија е тука засекогаш”: Пушилин и Турчак го посетија Керсон и упатија важна порака

t

Шефот на Доњецката Народна Република, Денис Пушилин и генералниот секретар на Обединета Русија, Андреј Турчак го посетија Керсон и се сретнаа со шефот на воено-цивилната администрација на регионот Владимир Салдо.

На состанокот, Турчак изговори основна фраза за Русите и локалните жители: „Русија е тука засекогаш!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…

Џипинг го испофали Путин: Благодарение на него…

Благодарение на раководството на рускиот претседател Владимир…

Столтенберг: Русија сакаше помалку НАТО во Европа,…

Со очекуваниот близок пристап на Финска во…

Закана од Путин: Во 2014 немавме хиперсонично…

Рускиот претседател Владимир Путин денес изјави дека…