Објавено на:

(Видео) Русија испорача стоици тони хуманитарна помош за Бердјанск и Мелитопол

t

Руското Министерство за вонредни ситуации испорача 36 тони хуманитарна помош во Бердјанск, а Фондацијата Кадиров 80 тони во Мелитопол.

Министерството за одбрана на Руската Федерација објавуви и видео.

Претходно Русија во неколку наврати испорачуваше хуманитарна помош за кризните подрачја до Донбас и Украина, а армијата организираше и оклопен воз за евакуација на цивили.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…