(Видео) Русија нема да застане: Ова е трето полувреме од Втората светска војна!

t

Русија нема да застане во Украина, сите велат ова е Трета светска војна, јас велам ова е трето полувреме од Втората светска војна, Русија го довршува тоа што тогаш не го доврши, вели во денешната епизода на Тешки муабети, Мирка Велиновска.

– Трето полувреме од Втора светска војна само сега Русија не треба да троши човечки потенцијал. Не за џабе развија хиперсонични ракети, за неколку минути до европските метрополи, за петнаесетина до Њујорк, вели Велиновска која додава дека Русија, Кина, Индија се подготвуваа за ова што се случува денеска уште во почетокот на деведесеттите години на минатиот век.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Кина ја поддржа Русија за спроведување истрага…

Пекинг стана коавтор на нацрт-резолуцијата на Москва…

Европската унија со остра осуда на заканите…

Европската унија (ЕУ) денеска ги осуди заканите…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…