(Видео) “Руси, дали сте сигурни дека сакате војна со оваа нација?” Украинка полна со адреналин фрла молотов коктел врз руски тенк

t

Жителите на Киев, главно доброволци, ја организираат својата одбрана и ќе се обидат да им се спротивстават на руските војници. На социјалните мрежи се појави видео на кое фрлаат молотов коктел врз руски тенк – од автомобил во движење.

Зад барикадите поставени за неколку дена , жителите на главниот град на Украина уверуваа дека „ќе му одржат лекција на непријателот“.

На социјалните мрежи се прошири видео на кое женска рака фрла молотов коктел од автомобил во движење врз тенк додека минува покрај него.

Ова е кул. Руси, дали сте сигурни дека сакате војна со оваа нација?

Во еден момент се гледа дека пламените јазици го зафатиле и ракавот на личноста која го фрлила, но таа само го истресе ракавот го изгасна огнот на јакната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Пијана Украинка со нож нападна Русинка…

Украинка со нож нападнала Русинка на Кипар…

Акција на МВР во Жеровјане: Пронајдена девојка…

Повеќе од два часа вчеравечер, полицајци и…

(Видео) Украинците се пофалија: Уништен тенк вреден…

Украинското министерство за одбрана на својот Твитер…

(Видео) “Руси, дали сте сигурни дека сакате…

Жителите на Киев, главно доброволци, ја организираат…

(Фото + видео) Неуспешна мисија: Украинка се…

Украинка се обиде да си го прошвервцува…