(Видео) Руси, Македонец и Србин го бранат рускиот конзулат од група Украинци во Австралија

t

Интересна ситуација се случи во Австралија откако група Украинци го нападнаа и протестираа пред рускиот конзулат во Австралија.

Но она што е уште поинтересно е кој го бранеше рускиот конзулат од Украинците. На видоеото се гледа еден Србин со српско знаме на грбот и еден Македонец со македонски дрес, но и неколку Руси од Донбас.


Пред конзулатот се водеше жестока дебата и вербален конфликт помеѓу двете страни.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бектеши: Неделата ќе биде работна во туристичките…

Измените и дополнувањата на Законот за трговија…

Сомнителен случај на мајмунски сипаници во Грција

Националната организација за јавно здравје на Грција…

УХМР: Пороен дожд и грмежи денеска и…

На повеќе места особено во западните делови…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Во стрелиштето во Камник денеска се оддржа…

Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт…

Генералот Марк Мили, претседател на Здружениот комитет…