Објавено на:

(Видео) Руската армија ги уништи штабот и базата на екстремистичкиот баталјон “Днепар”

t

Руската армија го уништи штабот и базата на екстремистичкиот баталјон „Днепар“, изјави портпаролот на Министерството за одбрана на Русија, генерал-мајор Игор Конашенков.

„Во текот на ноќта во селото Звоњецко во областа Днепропетровск, ракети со висока прецизност на море го уништија штабот и базата на екстремистичкиот баталјон Днипро, каде пред некој ден пристигна засилување на странски платеници“, рече тој.

Уништени се и украинските системи за противвоздушна одбрана С-300 во регионите на Миколајев и Харков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите се плашат од организирани напади: Цивилите…

Вршителот на должноста гувернер на регионот Керсон,…

(Видео) Руската армија ги уништи штабот и…

Руската армија го уништи штабот и базата…