Објавено на:

(Видео) Руската флота забележана во близина на Одеса: Следува пекол и од море!

t

Руската флота рано утринава е забележана во близина на градот Николаев во Украина. Миколаев е најголемиот град во близина на пристанишниот град Одеса во југо-западна Украина.

Тој претставува важно пристаниште за Украина кое се наоѓа во близина на кримскиот полуостров.


На видеото се гледаат голем број руски бродови кои наводно се на пат за најголемиот пристаништен град во овој дел на Украина, Одеса.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хорор во Тексас: При престрелка во…

Пукање во основно училиште во Тексас, јавува…

Британското разузнавање открива: Кој град е следен…

Врз основа на анализата на дејствувањето на…

Деканот на Богословскиот факултет: Благословот на СПЦ…

Аплаузот во Соборниот храм покажува што очекувале…

Русија предупредува: Киев подготвува провокација со жито,…

Русија: Киев подготвува провокации во силоси со…

Шефицата на Европската централна банка: Криптовалутите не…

Шефицата на Европската централна банка: Криптовалутите не…