(Видео) Руските воздушни сили погодија Универзитет во Кожедуб и касарна

t

Русија продолжува со нападите во Украина како дел од специјалната воена операција за како што вели рускиот претседател, Владимир Путин, чистење на Украина од нацисти.

Пред малку се појави видео од експлозија во воен Универзитет во Кожедуб.


“Нападите на руските воздушни сили го погодија Универзитетот за летови Кожедуб и касарната.

И на Холоднаја Гора, беше нанесен удар врз тенковската школа и хангари со опрема.” – стои во описот на видеото.

Погледнете ја снимката од експлозијата во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…