Објавено на:

(Видео) Руските војници се шетааат низ Северодоњецк, жителите ги чекаат со отворени врати

t

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави снимка од Северодоњецк на која се гледа како руската армија оди низ централните улици на градот, каде зградите се неоштетени.

Кадиров уште еднаш објави дека украинската армија речиси целосно се повлече од градот. Под нивна контрола се уште 15-17 отсто од територијата на градот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Цивили од Северодоњецк: Во фабриката “Азот”…

Во хемиската фабрика Азот во Северодонецк, која…

Ќе се предадете, или ќе умрете: Басурин…

Лидерот на ДНР денеска изјави дека украинските…

(Видео) Руските војници се шетааат низ Северодоњецк,…

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави снимка од…

Зеленски се пожали: Уништена клучната инфраструктура во…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека…

(Видео) Руските хеликоптери прават пепел: Објавени видеа…

Руски хеликоптери Ка-52 уништија позиции на вооружените…