Објавено на:

(Видео) Руските новинари продолжуваат со закани: “Една ракета, Борисе, значи минус една Англија”

t

Водителот на руската државна телевизија „Русија 1“, Дмитриј Кисељов, во емисија рече дека Владимир Путин ги ставил нуклеарните сили на земјата во состојба на готовност по „зборовите на премиерот Борис Џонсон за одмазда против Русија“, пренесе „Скај њуз“.

„Што ќе се случи по зборовите на Борис Џонсон за одмазднички напад? Генерално, се чини дека во Британија се збунети. Зошто ѝ се закануваат на огромната Русија со нуклеарно оружје кога тие се само мал остров?“, рече Кисељов.


„Една ракета, Борисе, значи минус една Англија“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…