Објавено на:

(Видео) Руските новинари продолжуваат со закани: “Една ракета, Борисе, значи минус една Англија”

t

Водителот на руската државна телевизија „Русија 1“, Дмитриј Кисељов, во емисија рече дека Владимир Путин ги ставил нуклеарните сили на земјата во состојба на готовност по „зборовите на премиерот Борис Џонсон за одмазда против Русија“, пренесе „Скај њуз“.

„Што ќе се случи по зборовите на Борис Џонсон за одмазднички напад? Генерално, се чини дека во Британија се збунети. Зошто ѝ се закануваат на огромната Русија со нуклеарно оружје кога тие се само мал остров?“, рече Кисељов.

„Една ракета, Борисе, значи минус една Англија“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…