Објавено на:

(Видео) Руските новинари продолжуваат со закани: “Една ракета, Борисе, значи минус една Англија”

t

Водителот на руската државна телевизија „Русија 1“, Дмитриј Кисељов, во емисија рече дека Владимир Путин ги ставил нуклеарните сили на земјата во состојба на готовност по „зборовите на премиерот Борис Џонсон за одмазда против Русија“, пренесе „Скај њуз“.

„Што ќе се случи по зборовите на Борис Џонсон за одмазднички напад? Генерално, се чини дека во Британија се збунети. Зошто ѝ се закануваат на огромната Русија со нуклеарно оружје кога тие се само мал остров?“, рече Кисељов.

„Една ракета, Борисе, значи минус една Англија“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Конашенков: За еден ден елиминирани преку 500…

Официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана,…