Објавено на:

(Видео) Руските специјалци “спакуваа” администратор на Телеграм канал кој се радувал на смртта на руските војници

t

ФСБ уапси „анонимен“ администратор на канал на Телеграм кој се радуваше на снимките на убиените руски војници и навредуваше припадници на руската армија. Уапсен е на своето работно место во управата на рускиот град Елиста.

Претходно руските специјалци во неколку акции апсеа проукраински активисти, руски опозиционери, а најблиската соработничка на опозиционерот Навални беше осудена на 6 месеци затвор.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандал во Летонија: Се апсат проруски политичари,…

Полицијата во Рига приведе политичари поврзани со…

МВР уапси 42 лица барани со потерница

Во првите четири месеци од 2022 година…

Доњецк уапси уште еден член на мисијата…

Министерството за државна безбедност на Народна Република…

(Видео) Руските специјалци “спакуваа” администратор на Телеграм…

ФСБ уапси „анонимен“ администратор на канал на…