Објавено на:

(Видео) Руските спецназ им се обратија на нацистите: Престанете да го заплашувате и малтретирате локалното население, знаеме каде живеете

t

Руските спецназ имаа ново обраќање во видео формат во кое им порачуваат на украинските нацисти да престанат со заплашување на локалното население.

Како што се вели во видеото, тие ги знаат нивните имиња и презимиња адреси и ќе ги ловат до последен ако не престанат со тортурата на локалното населние.


Ова обраќање следува откако украински радикали пред православна црква нападнаа неколку верници.

Руските трупи ја зазедоа Волноваха, јавува руската новинска агенција РИА Новости. Тоа е стратешки важен град северно од опколениот Мариупол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РПЦ: Му благодариме на Бога што ја…

Светиот синод на Руската православна црква го…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…

(Фото) Пролетната работна акција на Град Скопје…

Пролетната работна акција на Град Скопје и…

ЦУК со апел до граѓаните по најавата…

По најавата на Управата за хидрометеоролошки работи…

Путин во разговор со Макрон и Шолц,…

Рускиот претседател Владимир Путин разговарал со францускиот…