Објавено на:

(Видео) Руските спецназ им се обратија на нацистите: Престанете да го заплашувате и малтретирате локалното население, знаеме каде живеете

t

Руските спецназ имаа ново обраќање во видео формат во кое им порачуваат на украинските нацисти да престанат со заплашување на локалното население.

Како што се вели во видеото, тие ги знаат нивните имиња и презимиња адреси и ќе ги ловат до последен ако не престанат со тортурата на локалното населние.


Ова обраќање следува откако украински радикали пред православна црква нападнаа неколку верници.

Руските трупи ја зазедоа Волноваха, јавува руската новинска агенција РИА Новости. Тоа е стратешки важен град северно од опколениот Мариупол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осомничените за „Делчевски ниви“ да излезат од…

Скопското обвинителство му предлага на Кривичниот суд…

И Лукашенко се повампири: Украинска армија обвинува…

Украинската армија обвини дека северниот пограничен регион…

МНР бара официјална Софија да ги осуди…

Македонското Министерство за надворешни работи бара од…

Приберете децата: Геј парада денес во Скопје

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија денеска…

ЕСМ: Мораме да ја поскапиме срујата, енормно…

Од ЕСМ велат дека компанијата понудила цена…