Објавено на:

(Видео) Руските хакери објавија војна: На мета сите европски лидери

t

Светската хакерска војна во полн замав.

Проруската хакерска група KILLNET најави дека ќе започне акции против раководството на САД, Велика Британија, Германија, Италија, Латвија, Романија, Литванија, Естонија, Полска и Украина.

Претставникот на групата истакна дека цивилите од овие земји не се во животна опасност.

Самата организација веќе ги заврши подготовките за првиот глобален напад врз дигиталната инфраструктура на овие земји.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хакерите продолжуваат да ја роварат Албанија: Објавија…

Членовите на иранската група „Татковинска правда” продолжуваат…

Хакери ја нападнаа веб-страната на Ватикан

Официјалната Интернет страница на Ватикан од денеска…

ВНИМАВАЈТЕ: Хакери продаваат податоци на крисници на…

Ако користите „Ватсап”, вашите податоци би можеле…

Хакери ја тероризираат Австралија: Дајте 10 милиони…

Хакери бараат речиси 10 милиони долари за…

Црногорската влада нападната од хакери

Црногорската извршна власт соопшти дека информациската инфраструктура…