Објавено на:

(Видео) Руските хеликоптери прават пепел: Објавени видеа од акциите во Северодоњецк

t

Руски хеликоптери Ка-52 уништија позиции на вооружените сили на Украина во областа Северодонецк и Лисичанск, информираат од руското Министерство за одбрана.

Руските медиуми објавија и снимка од дејствувањето на руските хеликоптери.

Вчера вечер лидерот на Чеченската република, Рамазан Кадиров, објави дека руските сили целосно го контролираат Северодоњецк, а Кадиров најави и нови добри вести наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Цивили од Северодоњецк: Во фабриката “Азот”…

Во хемиската фабрика Азот во Северодонецк, која…

Ќе се предадете, или ќе умрете: Басурин…

Лидерот на ДНР денеска изјави дека украинските…

(Видео) Руските војници се шетааат низ Северодоњецк,…

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави снимка од…

Зеленски се пожали: Уништена клучната инфраструктура во…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека…

(Видео) Руските хеликоптери прават пепел: Објавени видеа…

Руски хеликоптери Ка-52 уништија позиции на вооружените…