Објавено на:

(Видео) Руски војници убиваат цивили во Киев?

t

Си-Ен-Ен објави вознемирувачко видео на кое Руси наводно убиваат цивили во украинската престолнина Киев.

Станува збор за двајца луѓе, сопственик на продавница и чувар.

Видеото наводно е направено на 16 март во Киев.

Руските војници пукаат во бравите и го кршат стаклото од салонот.

Сопственикот на салонот им приоѓа со кренати раце.

Руските војници потоа застануваат и го претресуваат, по што доаѓа уште еден цивил, Леонид Олексијевиќ Пљац (68), кој работел како чувар во салонот.

Си-Ен-Ен објави дека ја проверил автентичноста на видеото. Тие се обратиле до Министерството за одбрана на Русија, но засега не добиле одговор.

Јулија, ќерката на убиениот 68 годишен човек, рекла дека ќе ја чува снимката за да видат идните генерации какви џелати биле Русите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва предупредува за можни провокации од Киев…

Москва го предупредува Киев за провокации насочени…

Официјално: Покрај хеликоптер испраќаме и војници како…

Владата на Република Македонија, во знак на…

Киев потврди: Сите членови на екипажот на…

Сите членови на екипажот на украинскиот транспортен…

Зеленски даде наредба: Милион војници да тргнат…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски побара од неговите…

Слабее ли западната медиумска пропаганда? Американски медиуми:…

Њујорк тајмс интервјуираше речиси дваесет украински војници…