Објавено на:

(Видео) Руски спецназ се обрати од пред портите на Киев: Ние не сме Американци и не ви носиме демократија

t

Руските специјални сили снимија апел до армијата на вооружените сили на Украина од околината на Киев.

-Апелирам до украинските војници. Ние не сме Американци и не ви носиме демократија. Ако ја имате, тогаш нема да ја допреме. Украина останува украинска. Во блиска иднина ќе го отстраниме режимот што ве продава на странци. Не трошете ги животите на тој трулеж, зачувајте ги за вашата земја и вашите најблиски. Не ни се спротиставувајте и ние нема вас да ве напаѓаме. Не можете повеќе да имате полошо од сегашната влада. Нарекувајќи ја Русија непријател и повикувајќи го НАТО овде, не ни оставија избор. Ние не сме непријатели. Ќе видите уште малку, се наведува во апелот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русите го деминираа Мариупол: Животот се враќа…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

(Видео) Поранешен јапонски претседател: Америка покажа дека…

Поранешниот јапонски претседател Шинзо Абе денеска изјави…

Пендаровски: Ако Путин некако успее да победи…

Претседателот Стево Пендаровски во рамки на годишниот…

Русија го напушта Болоњскиот процес: Ќе се…

Русија го напушта Болоњскиот процес, воведува унифициран…

Бектеши: Не е коректно да споменувам имиња…

Министерот за економија Крешник Бектеши во вчерашното…