Објавено на:

(Видео) Руски спецназ се обрати од пред портите на Киев: Ние не сме Американци и не ви носиме демократија

t

Руските специјални сили снимија апел до армијата на вооружените сили на Украина од околината на Киев.

-Апелирам до украинските војници. Ние не сме Американци и не ви носиме демократија. Ако ја имате, тогаш нема да ја допреме. Украина останува украинска. Во блиска иднина ќе го отстраниме режимот што ве продава на странци. Не трошете ги животите на тој трулеж, зачувајте ги за вашата земја и вашите најблиски. Не ни се спротиставувајте и ние нема вас да ве напаѓаме. Не можете повеќе да имате полошо од сегашната влада. Нарекувајќи ја Русија непријател и повикувајќи го НАТО овде, не ни оставија избор. Ние не сме непријатели. Ќе видите уште малку, се наведува во апелот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем терористички напад во Норвешка: Најмалку 19…

– Норвешката полиција денеска соопшти дека смртоносните…

И Грузијците останаа со прст во уста:…

Десетици илјади луѓе протестираа во Тбилиси против…

Српскиот министер за внатрешни бил најблизок соработник…

Небојша Стефановиќ во времето кога тој беше…

Османи открива: Намерно молчевме за предлогот на…

Молкот од Владата во врска со францускиот…

Детали за обидот за киднапирање на дете…

Веста дека во средата во 11.40 часот…