(Видео) Руски тенкови на улиците во Киев

t

Руските воени сили влегоа во украинскиот главен град Киев каде се водат жестоки битки.

На социјалните мрежи жители на Киев објавуваат и видеа од кои може да се види дека руската војска влегла на улиците во Киев.


Украинското Министерство за одбрана ги повика граѓаните да останат во своите домови и да подготват молотови коктели.

Едно од видеата кое се појави е во областа Оболон што е на девет километри од центарот на градот.

Граѓани кои ги снимиле руските возила тврдат и дека тие прегазиле цивилно возило кое се движело по улиците во Оболон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…

Украинска пратеничка: Со купување на руска нафта…

Годинашниот Светски економски форум (СЕФ) ќе се…

(Видео) Гајнудин: Цел исламски свет очекува претседателот…

Целиот исламски свет очекува претседателот Владимир Путин…

You Tube ги отстранува каналите поврзани со…

„YouTube“ отстрани повеќе од 70.000 видеа и…