(Видео) Русковска најавува бомба: Се работи за голема истрага – паѓа уште една ѕверка

t

Шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска денеска ексклузивно за ТВ21 најави голема истрага.

Во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 таа посочи дека покасно вечерва ќе има соопштение од страна на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за кое смета дека јавноста ќе биде заинтересирана.


Извор: ТВ 21

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каде е Директорот на финансова полиција?

Директорот на финaнсова полиција Арафат Муареми најверојатно…