Објавено на:

(Видео) Руското министерство за одбрана објави ексклузивни снимки од дејстувањето на воздухопловните сили

t

Министерството за одбрана објави видео од уништување на две пешадиски борбени возила на вооружените сили на Украина со висока прецизност.

Борбените возила се откриени од беспилотно летало на руските вооружени сили. Опремата е уништена со удар на муниција со висока прецизност, додаде руското Министерство за одбрана.

Претходно руското воено одделение објави снимка од воздушни напади на хеликоптери на воената авијација на руските воздушни сили врз воена опрема и жива сила на Вооружените сили на Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

(Фото) Претрес во Битола: Пронајден хероин, приведен…

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од…

Шведска делегација оди во Турција: Ќе преговараат…

Делегација на шведското Министерство за правда ќе…

Десподов: Ова не е само наша, туку…

Кирил Десподов, стрелецот на бугарскиот гол против…

Партијата е ставена во улога на агрегат…

(или за тоа каде Мицкоски ја доведе…