Објавено на:

(Видео) САД се подготвува за нуклеарен напад?! Њујорк објави видео со инструкции за граѓаните во случај на напад

t

Се чини дека Американците се подготвуваат за нуклеарен напад

Агенцијата за вонредни состојби во Њујорк објави видео во кое им кажува на сограѓаните што да прават во случај на нуклеарен напад.

Нивните препораки вклучуваат:

▪️ скријте се во подрумот што е можно поскоро;
▪️ останете поблиску до централниот дел на зградата;
▪️ отстранување на радиоактивна прашина и пепел;
▪️ следење на вести и изјави на властите

Видеото не сугерира од каде би можел да дојде нуклеарниот напад, туку само започнува со реченицата: „Значи, имаше нуклеарен напад. Не ме прашувајте како и зошто, само знајте дека тоа беше голем удар“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паника во САД и Јапонија: Не можат…

Вашингтон и Токио нема да можат да…

Американската амбасада во Тирана со предупредување до…

Американската амбасада во Тирана упати предупредување до…

Урнебесно: Холандскиот премиер му се извини на…

Премиерот на Холандија му одговори на американскиот…

Естонија купува американски ХИМАРС!

Естонија, земја-членка на НАТО, која граничи со…

Финската премиерка: Европа не е доволно силна…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј…