Објавено на:

(Видео) САД ја предупредија Индија за руската нафта: Внимавајте каде сакате да стоите кога се пишуваат историските книги

t

САД ја предупредуваат Индија за присуство на „вистинската страна на историјата“ додека Делхи бара договор за руска нафта која ќе ја набавува со попуст, односно по намалена цена.

Откако призна дека потенцијалниот договор за нафта на Њу Делхи со Русија нема да ги прекрши санкциите на САД, лошата Белата куќа Џен Псаки ја повика Индија да размисли каде сака да стои „кога се пишуваат историските книги“.

„Нашата порака до која било земја продолжува да биде „почитувајте ги санкциите што ги воведовме и препорачавме“, додаде таа, повторувајќи го конгресменот Ами Бера, која инсистираше на тоа дека „Индија има одговорност да обезбеди нејзините активности директно или индиректно да не го поддржуваат Путин. .“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

72% од Американците не сакаат Бајден да…

72 отсто од Американците не сакаат Бајден…

Ковачевски им порача на Македонците во САД…

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски синоќа се…

“Да знаат со што си имаат работа”:…

Русија ќе му ја покаже на американскиот…

Доаѓа зима: Америка нема доволно гас за…

Американските производители на нафта и гас нема…

Кирилов: САД признаа дека во Украина се…

Американската делегација во Женева призна дека во…