(Видео) Салиу му одговори на Мицкоски: Сакам и Вие и Владата да си одите

t

Новинарот Фуркан Салиу на Фејсбук се пошегува со Христијан Мицкоски, односно тој објави видео над кое пишува “Денеска сменивме улоги, Мицкоски прашува, јас одговарам”.

Видеото е дел од прес-конференцијата на Мицкоски каде тој го прашува Салиу дали сака оваа Влада да остане, на што Салиу одговара:

“Сакам и вие и они да си отидат”, на што Мискоски одговара “За жал ќе треба да ме гледате уште неколку десетици години во политиката”.

Погледнете го видеото на следниот ЛИНК

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…

ВМРО-ДПМНЕ ќе го пpeгази СДCM: Мицкоски со…

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС)…

Мицкоски од Охрид: Час поскоро да се…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше…