Објавено на:

(Видео) Сведоштво на воен ветеран од Донбас: Ќе биде тешко ама ќе победиме, знаете ние сме Руси

t

Воениот ветеран на милицијата во Донбас, Вајчеслав, со голема самодоверба зборува за победата на Русија во специјалната воена операција во Украина.

„Ќе биде тешко, но ќе победиме. Ние сме Руси, знаете“ – вели тој.

Вјачеслав зборува и за тоа како изгледа да се победи непријателот кој се населил под земја во бетонски засолништа во близина на Доњецк.

Крајната цел е ослободување на Донбас од нацистите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Француски поручник од фронтот: Ќе го…

Вишиот поручник на француската армија Франсоа Модам…

Британски пратеник, кандидат за премиер бара да…

Пратеникот Том Тугендат, кој ќе учествува во…

(Видео) Тешко него ако го фатат –…

Министерството за земјоделство на Дагестан сними „патриотски…

(Видео) Меѓународната на нозе – Ќе пандат…

Британските државјани Шон Пинер и Ејден Аслин,…

Коментар на “Дојче веле”: Русите по природа…

Можеби секој народ има способност одвреме-навреме да…