(Видео) СДСМ: Ние се чувствуваме како странци и во Битола!

t

Локалниот клуб СДММ Битола го прослави својот 30-ти роденден, по тој повод, свое обраќање имаше и претседателот Драган Кајовски, кој на младите им се заблагодари за забавата, убедувајќи ги дека ја избрале вистинската, прогресивна младина, а воедно им порача и дека се странци во Битола.

-Онаа младина која што не се осеќа странец само кога оди во странство, него се осеќа странец, односно европеец и во Битола, вели тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…