(Видео) „Сега е правена погачата“: Вучиќ се прекрсти, а Ковачевски со глупи шеги како Рама

t

Голема врева се крена откако премиерот на Албанија шеговите го нарече Димитар Ковачевски иден премиер на Западна Бугарија.

Но, не е само Рама со глупи досетки. Да не остане покус и Ковачевски знае да лупне по некоја „зелена“.

На неформалото дружење на Св.Наум Ковачевски ја запраша девојката во носија „дали е сега правена погачата“ која им ја даваа на лидерите за добредојде.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…