(Видео) Секое ќоше во центарот на градот чу како ечи македонска песна

t

Вардар и „Комити“ приредија величествени моменти на Градскиот стадион во Скопје и само уште еднаш ја потврдија големината на најтрофејниот клуб во нашата земја, но во целата богата програмата, се вклучија и легендите на клубот, кои добија благодарници за својот придонес што некогаш го дале за овој голем македонски клуб.

Во продолжение погледнете еден видео клип направен од една тераса во центарот на Скопје. ,,Комитите” кои беа во огромен број, направија дефиле за паметење, секое ќоше од центарот на Скопје слушаше песна македонска.

Видео од моментот кога ,,Комитите” беа на Рекорд..

https://www.instagram.com/p/ClV8b9gpKsD/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвазија: Нов бугарски клуб, овојпат во Кавадарци!

На 11 декември во Кавадарци ќе биде…

Османи: Не можеме да дозволиме или да…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи одржа…

(Видео) Навивачка на Швајцарија покажа „двоглав орел“,…

Репрезентацијата на Србија не успеа да се…

Здружението на новинарите на Македонија денеска избира…

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска…

Кармата е кучка: Холандија ќе им стави…

Холандија смета дека е „сè уште прерано“…