(Видео) Се вжештува атмосферата пред Влада

t

Се вжештува атмосферата пред Владата. Иако во главниот град е многу топло, сепак се повеќе и повеќе македонски граѓани се собираат пред Владата на Македонија каде се скандира Македонија, Македонија и против францускиот предлог.

Главниот протест е закажан за 19 часот, но сепак граѓаните велат дека остануваат тука и не си одат дома се дур не се послуша нивниот глас.

Инаку, во моментов се очекува прес-конференција на Ковачевски и Шарл Мишел

Видео од пред Владата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Препораките на комисијата се според принципот…

Препораките на мешовитата комисија за историски прашања се на принцип…

Бугарското МНР ја охрабрува комисијата да работи…

Бугарското МНР објави соопштение со протоколите од…

Ѓоргиев: Препораките за заедничко чествување и промената…

Идентитетите во средниот век и сегашните национални…

Мали гужви на граничните премини: Се чека…

На Граничниот премин „Богородица“ времето на чекање…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…