Објавено на:

(Видео) Се огласи Андреа Коевска: Не беше од омраза, македонската делегација беше далеку и затоа го фрлив знамето – Се извинувам

t

После скандалот со фрлањето на македонското знаме се огласи македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска.

Таа изјави дека тоа не било од омраза туку, како што истакна, македонската делегација била далеку и затоа се одлучила да го фрли знамето, за да може да се слика без него.

-Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло, се надевам дека ќе можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива – вели таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Голема загуба”: И Бугарија нема да учествува…

Бугарија стана најновата земја во серијата откажувања…

Најнова вест: Македонија нема да учествува на…

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023…

Одлучено е кој град ќе биде домаќин…

Вчера во Велика Британија беше одлучено во…

Ова е жената за која е напишана…

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ победи на Евровизија…

(Фото) Дејли Мејл: Победникот на Евровизија се…

Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој…