Објавено на:

(Видео) Се слушаат страшни експлозии: Израел го нападна Појасот Газа

t

Израел го нападна Појасот Газа како одговор на ракетниот напад.

Израел изврши серија воздушни напади во Кан Јунис во јужниот дел на Појасот Газа во вторникот, како што се гледа на снимката направена од Рафах.

Според израелската војска, воздушните напади биле насочени кон локациите за производство на оружје на милитантната група Хамас.

Нема информации за повредени.

Воздушните напади доаѓаат како одговор на ракетата истрелана од Појасот Газа кон израелска територија во понеделникот. Според воените извештаи, проектилот бил пресретнат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц го осудува секој обид за негирање…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска му рече…

Турција и Израел ги обновуваат дипломатските односи!

Турција одлучи да именува амбасадор во Израел…

Палестинскиот претседател го обвини Израел за холокауст…

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера предизвика бес…

Иранските медиуми го поздравија нападот на посателот…

Неколку тврдокорни ирански весници деновиве насобраа пофалби…

(Видео) Ново пукање во Ерусалим: Осуммина се…

Вооружен маж синоќа отворил оган во автобус…