Објавено на:

(Видео) Се урна израелски воен хеликоптер – има и жртви

t

Израелски воен хеликоптер се урна во близина на брегот на северен Израел за време на тренинг лет доцна во понеделникот, при што загинаа двајца пилоти, соопшти војската.

Третиот член на екипажот, набљудувач од воздух, е повреден и евакуиран во болница, соопшти војската.

Командантот на воздухопловните сили отвори истрага за несреќата и нареди привремено прекинување на летовите за обука, како и употреба на поморскиот хеликоптер Пантер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нетанјаху: „Нашиот одговор ќе биде силен, брз…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху најави „силен“ и…

Сирени за тревога на југот на Израел:…

Во јужен Израел и северно од Појасот…

Ништо од мирот во новата година: Израел…

Меѓународниот аеродром во Дамаск беше принуден да…

Израелски воени авиони го нападнаа појасот Газа!

Израелски авиони нападнаа неколку воени цели во…

(Видео) Израел успешно го тестира системот Iron…

Израелското Министерство за одбрана и морнарицата објавија…