Објавено на:

(Видео) Силна експлозија го погоди Киев: Печурката се гледа со километри

t

Медиумите јавуваат за силни експлозии во Киев. Според извештаите погодена е воената фабрика Артјом која била ракетирана.

„Ваквата криминална активност на вооружените сили на Украина против руската територија не може да остане без одговор“, рече Захарова. „Би сакала Киев и западните престолнини сериозно да ги сфатат изјавите на Министерството за одбрана на нашата земја, дека понатамошната провокација од Украина да напаѓа руски цели нужно ќе доведе до остар одговор од Русија“.

„Не препорачуваме дополнително тестирање на нашето трпение. Русија е решена да ги постигне поставените цели на специјалната воена операција“, додаде Захарова,пренесе Си-Ен-Ен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ченто: 6 години од најподмолната акција на…

Поминаа 6 години откога се започна со…

ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато македонското, а поставено албанското…

Скандалозен настан се случи денеска во тетово…

Боки 13 на слобода – доби прекин…

Осудениот Бојан Јовановски-Боки 13 е пуштен на…

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…

Бездомник доби на лото во Италија, но…

Италијанецот Џанлуиџи, бездомник кој минатиот месец освои…