Објавено на:

(Видео) Силна експлозија го погоди Киев: Печурката се гледа со километри

t

Медиумите јавуваат за силни експлозии во Киев. Според извештаите погодена е воената фабрика Артјом која била ракетирана.

„Ваквата криминална активност на вооружените сили на Украина против руската територија не може да остане без одговор“, рече Захарова. „Би сакала Киев и западните престолнини сериозно да ги сфатат изјавите на Министерството за одбрана на нашата земја, дека понатамошната провокација од Украина да напаѓа руски цели нужно ќе доведе до остар одговор од Русија“.


„Не препорачуваме дополнително тестирање на нашето трпение. Русија е решена да ги постигне поставените цели на специјалната воена операција“, додаде Захарова,пренесе Си-Ен-Ен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…

Георгиевски: Не сме го виделе францускиот предлог,…

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски пред почетокот на средбата…

Лукаревска: Од наредната година ќе се зголеми…

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција најави…

ИДЕНТИТЕТОТ, ЈАЗИКОТ И КУЛТУРАТА МОРА ДА ГИ…

Апел за неприкосновено зачувување на македонските национални…