Објавено на:

(Видео) Силни експлозии одекнаа утрово во Киев

t

Од утрово во Киев одекнуваат експлозии.

Според украинските медиуми, погодена е станбена зграда, а повредено е едно лице.

Пожарот избувнал на првите пет ката од 10-катница, нема загинати но има едно лице повредено и итно пренесено во болница, соопштија украинските служби.

„ Непријателот продолжува да го напаѓа Киев. Рано утрото гранати погодија неколку станбени згради – 2 високи згради во областа Свјатошински, 1 во Подилски. И една приватна куќа“.

„ Жртви има и во станбени згради. Останете во засолништата“ напиша Виталиј Кличко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…