Објавено на:

(Видео) Силно невреме ја погоди Анкара: На една од снимките се гледа жена со чадор која ја носи ветрот..

t

Силен ураган во главниот град на Турција – Анкара. Улиците на турската престолнина се под вода, оштетени се првите катови од куќите, а едно лице го загубило животот.

Жителите на турската престолнина објавија видеа на социјалните мрежи од последиците од разорниот ураган.

На една од снимките се гледа жена со чадор која ја носи ветрот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…