(Видео) Симовски: Најмалку е важно дали сум член на партија – Одговорно тврдам дека врз спроведувањето на пописот немаше полтички притисок

t

Во денешната епизода на Тешки муабети гостин беше директорот на ДЗС, Апостол Симовски. На прашање од гледачите и водителите дали Симовски е член на политичка партија и дали имал комуникација со одредени политичари или амбасадори Симовски одговори:

“Јас не сум политички активист, не лепам плакати, намалку е битно дали сум член на некоја политичка партија. Пописот одговорно тврдам дека немаше политички притисок од партиите, не оставија нас како институција да го спроведува пописот. Не сум контактирал со политичари во насока на брифирање во врска со пописот.”


Гледајте ја емисијата на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=651464159262700&notif_id=1649013298184886&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јотова: Нема причина да го тргнеме ветото,…

Потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова не гледа…

Спасовски открива дека МВР спречила хакерски напади…

„Ние сме прогласени од Русија за земја-непријател,…

Богоев ја нападна Левица: Кој ве плати…

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев смета дека…

Кривични за сите кои учествувале во фингираниот…

Левица не го признава овој попис и…