(Видео) Симпатичен момент на Олимпико: Мало Италијанче си доби македонски шал!

t

На натпреварот меѓу Италија и Македонија се случи интересна размена на шалови во која главната улога ја имаше млад навивач на азурите.

Малото Италијанче со неговиот татко дојде до македонските навивачи и побара да го размени шалот.

Доби шал од Македонија, а за возврат со помош на татко му префрли италијански шал до нашиот навивач.

https://www.facebook.com/CALCIATORIBRUTTI/videos/717587867089635

Извор: sport1.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Боки 13 на слобода – доби прекин…

Осудениот Бојан Јовановски-Боки 13 е пуштен на…

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…

Бездомник доби на лото во Италија, но…

Италијанецот Џанлуиџи, бездомник кој минатиот месец освои…

Судски совет: Министерот Лога е должен да…

Во врска со изнесениот јавен став на…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…