Објавено на:

(Видео) Си ја стави “главата во торба”: Руски војник отстранува мини во новоосвоено место во Украина

t

Деминирањето е во тек во ослободеното Степно – украинските нацисти ги напуштија минските полиња пред да заминат – вели руската армија која објави и видео од војник кој отстранува мини.

Претходно Русија обвини дека Украина поставува мински полиња во Црното Море, но другата страна демантираше.

Погледнете го видеото од отстранувањето на мините во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Намалена казната на рускиот војник кој беше…

Апелацискиот суд во Киев денеска му ја…

(Видео) МВР со апел до граѓаните: Ако…

МВР апелира до граѓаните, доколку било кој…

(Видео) Потресна исповед на украински војник: Ни…

Спутник денеска објави видео од заробен украински…

(Видео) Дански платеник во Украина со траорно…

Платеник од Данска со воено име „Јонас“…

(Видео) И Турција на штрек: Морските мини…

Турската војска пресретнала „стара“ поморска мина во…