Објавено на:

(Видео) Скандалозна тепачка на фудбал во Австралија: Играч му скрши неколку заба на судијата

t

Скандалозни сцени пристигнуваат од Австралија. Имено, на мечот од Премиер лигата меѓу Гринејкр Иглс и Падстоу Хорнетс, дошло до брутален напад врз судијата на натпреварот.

Суспендираниот играч кој бил на трибините влегол на теренот и го нападнал судијата.
На видеото може да се види како напаѓачот прво го удира судијата по лицето, а кога падна на земја, брутално клоцајќи го неколку пати во главата, додека присутните не му дојдоа на помош на несреќниот судија и ја смири ситуацијата.

Напаѓачот потоа побегнал од местото, а морала да интервенира и полицијата, а по претресот напаѓачот бил уапсен дури во неделата. Повредениот судија итно бил префрлен во болница, каде му била констатирана скршеница на вилицата, како и четири скршени заби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новина во фудбалот, ќе се воведе портокалов…

Меѓународниот одбор на фудбалска асоцијација (IFAB) начелно…

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Младите македонски фудбалери ја декласираа Саудиска Арабија…

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше…

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…