Објавено на:

(Видео) СКАНДАЛОЗНО и ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Украинска актерка со видео во стилот на ИСИС повикува на убиство на руски војници

t

Украинската актерка се појавува во видео во стилот на ИСИС, пишува Раша Тудеј.

Адријана Курилетс се соочува со истрага од руските органи на прогонот откако се појави во видео каде нејзиниот лик му го пресекува грлото на руски војник.

Според властите, снимката, каде Курилетите ветуваат дека руските војници „сите ќе бидат убиени“, содржи закани кон војската и е споредлив со злогласните видеа со обезглавување на терористичката група ИСИС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците признаваат: Руските сили постугнаа одреден напредок…

Руските сили постигнаа одреден напредок во Бахмут…

Украина го брани целиот демократски свет, да…

Во Украина на удар се демократијата и…

Пронајден мртов еден од најозлогласените руски команданти…

Еден од најозлогласените команданти на рускиот претседател…

Да се биде или не: Ако падне…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски изјави дека…

Врти, сучи, суд да се формира: САД…

САД се залагаат за формирање на специјален суд за…