Објавено на:

(Видео) СКАНДАЛОЗНО и ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Украинска актерка со видео во стилот на ИСИС повикува на убиство на руски војници

t

Украинската актерка се појавува во видео во стилот на ИСИС, пишува Раша Тудеј.

Адријана Курилетс се соочува со истрага од руските органи на прогонот откако се појави во видео каде нејзиниот лик му го пресекува грлото на руски војник.


Според властите, снимката, каде Курилетите ветуваат дека руските војници „сите ќе бидат убиени“, содржи закани кон војската и е споредлив со злогласните видеа со обезглавување на терористичката група ИСИС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шамар од Холандија за Украина: Далеку сте…

Малку е веројатно дека Украина ќе добие…

(Фото) Падна уште еден град во Доњецк:…

Руските сили ја презедоа контролата врз градот…

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на…

На Твитер се објавени сателитски снимки од…

Уапсени војниците кои го критикуваа Зеленски: Ќе…

Украинските војници од 115-та бригада, кои одбија…

Поранешен НБА шампион со Лејкерс тргна да…

Некогашниот украински репрезентативец Станислав Слава Медведенко им…