Објавено на:

(Видео) СКАНДАЛОЗНО и ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Украинска актерка со видео во стилот на ИСИС повикува на убиство на руски војници

t

Украинската актерка се појавува во видео во стилот на ИСИС, пишува Раша Тудеј.

Адријана Курилетс се соочува со истрага од руските органи на прогонот откако се појави во видео каде нејзиниот лик му го пресекува грлото на руски војник.


Според властите, снимката, каде Курилетите ветуваат дека руските војници „сите ќе бидат убиени“, содржи закани кон војската и е споредлив со злогласните видеа со обезглавување на терористичката група ИСИС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…

Зголемен извоз на жито од Украина годинава

Украина извезла за 8 отсто повеќе жито…

Норвешка ќе обезбеди 1 милијарда евра помош…

Норвешка вети дека ќе обезбеди финансиска поддршка…