Објавено на:

(Видео) СКАНДАЛ: Роналдо удри момче со аутизам по ужасниот настап на неговиот тим

t

Најголемата ѕвезда на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо направи вистински скандал откако удри аутистично дете и му го скрши телефонот по ужасниот настап на неговиот тим.

Полицијата почнала истрага за целиот случај на „Гудисон парк“, по што ќе биде побарана изјава од Роналдо, а засега не е познато дали мајката ќе поднесе тужба против португалскиот фудбалер, иако има шпекулации за такво нешто.


Момчето ги снимало сите играчи на Јунајтед додека одат кон соблекувалната, исто како и многу фанови околу него, а потоа Роналдо го шокираше со потег.

Португалскиот фудбалер, очигледно бесен од поразот, го видел мобилниот телефон и го удрил момчето по раката со која го држел. Мобилниот телефон паднал на подот и се скршил, оставајќи го момчето со модринка и десетици шокирани обожаватели околу него, јавуваат медиумите.

Мајката на момчето веднаш по средбата дала изјава за „Liverpool Echo“, откривајќи дека момчето Џејкоб е аутистично и дека ова му е прв натпревар во животот што го гледал во живо, па како сувенир снимил сè околу него.

По ова, тој се извини на социјалните мрежи.

-Никогаш не е лесно да се контролираат емоциите во вакви тешки моменти. Секогаш треба да имаме почит, трпение и да бидеме пример за сите млади луѓе кои ја сакаат оваа игра. Би сакал да се извинам за мојот испад и да го поканам навивачот да биде мој гостин и да гледа натпревар на „Олд Трафорд“ во знак на фер-плеј, напишал Роналдо на Инстаграм.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

С*екс скандал во Хрватска: Политичари испраќале експлицитни…

Хрватски „Вечерњи лист“ дошол до експлицитни пораки…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…

Скандал во Британија: Пратеник гледал пронографски материјали…

Британскиот конзервативен пратеник Нил Периш е суспендиран…

(Видео) СКАНДАЛ: Роналдо удри момче со аутизам…

Најголемата ѕвезда на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо…

Нови скандали излегуваат на виделина: Филипче договорил…

Поранешниот министер за здравство од владата на…