Објавено на:

(Видео) Слабо географија-Нов гаф на Бајден: Ќе ги обединува Украина, Ирак или Авганистан?

t

Американскиот претседател Џозеф Бајден постојано е мета на критики и исмејување од страна на светската јавност поради неговите се почести гафови.

Бајден во интервју со медиуми овојпат се збуни малку повеќе.

“Нема шанси ние да ја обединиме Украина, не Украина, Ирак, не не Авганистан. Нема шанси тоа да се случи” – рече Бајден во неговото излагање.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…