(Видео) СЛЕДЕТЕ ИНФОМАКС! Митовски: Најавувам нова мега-афера која ќе биде откриена во следните неколку денови

t

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната епизода на Тешки муабети најави нова мега-афера во која државата била оштетена милиони евра.

– Најавувам мега-афера која во следните неколку денови ќе биде објавена на Инфомакс, а во неа се вмешани Љупчо Георгиевски, Марјан Ѓорчев, Кочо Анѓушев и неколкумина останати.

Во оваа афера Љупчо Георгиевски станува средно-богат бизнисмен, со арач од околу 15-тина милиони евра, вели Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

РАБОТИТЕ ИЗЛЕГОА НАДВОР ОД КОНТРОЛА! ТЕШКИ МУАБЕТИ…

Почнува новата сезона на "ТЕШКИ МУАБЕТИ" заедно…

Инфомакс повикува на формирање на Македонска платформа:…

Зошто Македонците не се обединат во еден…

(Во живо) Инфомакс на терен: Пронајдени се…

Двете девојчиња од Струмица кои беа изгубени…

(Видео) Заканите кон Петровски и Инфомакс пријавени…

Во денешната епизода на Тешки муабети, нашиот…

(Видео) БАНДА: Човек на Мицкоски обвинет во…

Лице обвинето во случајот "Делчевски ниви" упати…