(Видео) СНЕМА ЛИ ГОРИВО ВО СТРУГА? – Инспекцијата да излезе на терен!

t

Дури се емитуваше во живо најновата епизода од „Тешки Муабети“ на Инфомакс, до нашата редакција пристигна информација дека бензинските на територија на општина Струга прекинале со продажба на горива, со објаснувањето е дека нема нафта, а рафинеријата „Окта“ која снабдува повеќе бензиски станици нема доволно резерви за територија на Македонија.

Оваа информација ја обзнани водителот Милош Милошевски кој вели дека треба да се земе со резерва, бидејќи сеуште ја немаме потврдено. – „Можно е утре, понеделнички, да не очекува ново поскапување на нафтата, тоа може да доведе бензиските своеволно да си ги затворат вентилите за утре да може истото гориво да го продаваат по поскапа цена.“


На што се уредникот Александар Митовски им порача на нашите гледачи да се јават во државен пазарен инспекторат и во полиција – „Да отидат на лице место со ДПИ и да се направи контрола, не само ДПИ да парадира кога е тоа на социјални мрежи за рејтинг, туку сега, во моментов, да излезе во Струга и нека се снимат пак, да видиме дали ќе можат да влезат на бензиските на ДУИ и Нефи Усеини, да видиме дали ќе успеат да направат контрола на „Артан Аиро“

На што се надоврза водителот Милошевски со информацијта дека братот на „Артан Аиро“ од неодамна е началник на полицијата во Струга – „Каква мафијашка држава сме, чудно што уште постоиме. “

Видеото може да го погледнете ТУКА.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Новак: Унгарија ќе гласа за ембарго на…

Унгарија ќе гласа за шестиот пакет санкции…

Министерство за финансии на Украина: Голем дефицит…

Министерството за финансии на Украина соопшти дека…

Струшките дуќанџии бараат да им се дозволи…

Струшките дуќанџии бараат да работат во недела.…

Цените на бензинот во САД достигнаа историски…

Цените на бензините во САД денеска повторно…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…

За 73 сантиметри денеска е зголемен водостојот…